گوشه از سخنرانی برادر حکمتیار

 در رابطه تجاوز اتحاد شوروی بر افغانستان 

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 9:5 | لینک ثابت |

تعليقى برنامه سرگشاده و يا اتمام حجت !!

از طرف برادر حکمتيار براى اوباما

انيس :

بخش سوم:
و بدانيد که هر عملى از خود، عکس العملى دارد!!!
از آنجائيکه معلوم و هويداست، امروز کشور امريکا بدون شک و ترديد که آن ايالات متحدۀ امريکايى هشت سال قبل نبوده و عدۀ زيادى از مبصرين، کارشناسان و سياستمداران ژرف نگر و حقيقت پسند، با ما در اين سخن راى موافق و اتفاق نظر دارند، و البته که اين رکود و سقوط به صورت روز افزون و دامنه دارى به مستوى ملى و بين المللى، هنوز هم ادامه داشته و به صراحت گفته مى توانيم که آمدن بارک اوباما در قصر سفيد و آغاز کار تيم سياسى، نظامى و اقتصادى وى در اين مرحلۀ حساس و سرنوشت ساز براى امريکا،


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 9:2 | لینک ثابت |

قتل عام براثربمباردمان

اتحاد  جماهیر شوروی در قریه جبرئیل هرات

 

فیض محمد 60 ساله دهقان پیر ازجمله بازمانده گان حملات کور طیارات بم افکن اتحاد شوروی در20 سنبله 1362 هجری خورشیدی برقریه جبرئیل ولسوالی انجیل هرات میباشد که به گفته شاهدان، هفده تن فرد ملکی به شمول زنان وکودکان وافراد کهنسال قربانی این بمباردمان شدند واضافه ازسی تن جراحت برداشتند.
غم واندوه کشته شدن پنج عضو خانواده به شمول دونواسه خردسال ،دختروداماد جوان وخشوی پیر، ازفیض محمد که با سپری نمودن اضافه ازدودهه لحظات عمرتوام با بمباردمان های و حملات شدید ،مداوم وخونین نیروهای مهاجم شوروی وجنگ های داخلی حاضربه ترک قریه اش نشده است وشاهد مستقیم حوداث تلخی بوده  نمادی ازمقاومت را به تصویرکشیده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:58 | لینک ثابت |

گزارش از تجاوز و اشغال

اتحاد جمایر شوروی بر افغانستان

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:55 | لینک ثابت |

د روسانو د تیښتې نولسمه کلیزه دې مبارکه وي

 

افغان مسلمان ولس پخپل له حوادثو نه ډک تاریخ کې ډیرې داسې ورځې لري چې تر اوږدې زمانې به د بې وسه او آزادۍ غوښتونکو ولسونو لپاره د لارې مشعل او تیري کوونکو لپاره د عبرت درس وي.
 لدې ډول ویاړمنو  ورځو نه یوه هم د (۱۳۶۸) هـ.ش کال د دلوې (۲۶)مه ورځ ده، په کومه چې له افغانستانه د سرې امپراطورۍ د یرغلګرو پلتنو د تیښتې بهیر بشپړ شو او د روسي ځواکونو قومندان جنرال «ګروموف» د آمو سیند آبلې غاړې ته له اوښتو سره سم په لړزیدلیو لاسونو هغه سره جنډه ټیټه کړه چې روسي عسکر یې تر سیوري لاندې  پوره لس کاله د افغان ولس په خلاف جنګیدلي وو او همدلته یې په ډکو سترګو او لویدلي غږ پدې حقیقت اعتراف وکړ چې ماده پر ایمان او اوسپنه پر اراده غلبه نشي موندلی او ویې ویل: پر افغانستان یرغل غلطي وه چې بیا باید دا ډول غلطي تکرار نشي...

ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:52 | لینک ثابت |

عبدالواسع اهالی علی مردان کابل عکس برادر اش را که در اثر بمباردمانهای وحشیانه و کور اتحاد جمایر شوری  به شهادت رسید است  در محضر خبرنگاران گرفته.

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:52 | لینک ثابت |

شکست مديريت وابسته

 به امريکا در افغانستان

فرزانه روستايي

بحران افغانستان امروز به يک معضل منطقه يي و بين المللي تبديل شده است.حمله سه روز پيش طالبان به ساختمان هاي دولتي کابل که از الگوي حمله دو ماه پيش به مراکز مهم تجاري بمبئي پيروي شده بود حاکي از اين است که دولت فعلي افغانستان نتوانسته است خلاءقدرت را در اين کشور پر کند.ضمن اينکه حمايت ضمني افغان هاي محروم مناطق دورافتاده از طالبان پديده يي کاملاً جدي است که توجه ويژه بين المللي را طلب مي کند.دکتر سيد عسکر موسوي استاد افغان دانشگاه آکسفورد که 6 سال پيش در دانشگاه کابل با او گفت و گويي انجام دادم و در روزنامه شرق چاپ شد،از نگاهي ديگر به مرور و تحليل تحولات سياسي امروز افغانستان مي پردازد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:47 | لینک ثابت |

بيست سال زندان در ارتباط به

دوسيه "قرآن پاک"

بيست و هفتم دلو 1387- کابل

احمد غوث زلمي، روزنامه نگار و قاري مشتاق احمد، روحاني افغان هر کدام به بيست سال زندان محکوم شدند.

دادگاه تجديد نظر کابل اتهام آنان را "بدعت و تحريف" در قرآن و همچنين چاپ و انتشار ترجمه فارسي قرآن بدون متن عربي آن عنوان کرد.


ادامه مطلب

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:46 | لینک ثابت |

گزارش از افزایش

زنان و کودکان معتاد در افغانستان

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:43 | لینک ثابت |

به آمريكا اميدوار باشيم يا نه؟

اوباماي امروز، اوباماي فردا

طارق رمضان‌

 

هشت سال رياست‌جمهوري جورج بوش ما را به دروغ‌ها و اشتباه‌ها و توهم‌هاي سياسي زيادي عادت داده اما از شواهد و قرائن اينطور بر مي‌آيد كه اين روند رو به تغيير است. واقعيت اين است كه از سال 2001 ميلادي به بعد، گوش‌هاي ما پر شده از مبارزه جهاني با تروريسم و مقابله با محور شرارت. چه شعارهاي تو خالي و خودخواهانه‌اي. حالا خوشبختانه شرايطي فراهم شده تا به دولت جديد آمريكا كمي اميدوار باشيم اما خب نبايد انتظارات‌مان را خيلي هم بالا ببريم. ‌


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:39 | لینک ثابت |

امريکا همچنان از دولت کرزي حمايت مي کند

بيست و هفتم دلو 1387- کابل

ريچارد هولبروک، فرستاده ويژه باراک اوباما، رئيس جمهوري امريکا در امور افغانستان و پاکستان، در ديدار با حامد کرزي، رئيس جمهوري افغانستان اعلام کرد که اداره باراک اوباما از دولت آقاي کرزي حمايت مي کند.

اين در حالي است که اخيراً گزارش هايي از تنش در روابط آقاي کرزي و دولت آقاي اوباما منتشر شده است.


ادامه مطلب

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 16 Feb 2009 ساعت 8:38 | لینک ثابت |

گزارش تصویر

از کابل

خداوند رحمان بالای این ملت بی کس و مظلوم  رحم کند، ملتی که در آتش محکومیت می سوزد و صبورانه می سازد. نمیدانیم این ملت چه گناه کرده بغیر از مجاهدت و مقاومت در راه حصول آزادی و حفظ نوامیس ملی که امروز اینگونه مظلومیت را باید بکشد. یا از آن اشراف گرایان و مجاهد نما ها کابل نشین که با خون همین ملت صاحب قصر ها و سرمایه شدند اما دردا که این ذلیلان قدرت محروم از دل مترحم و پردرد هستند. و یا از آن جهان سفاک که بغیر از عسکر، توپ و باروت چیزی دیگر به ماتم خانه ما نمی فرستند. طبیعی است توپ، تفنگ و باروت آن هم بدست بربر ها بجز بخاک و خون کشاندن انسانهای بی دفاع و افزدون حزن، اندو و غم در ماتم کده ما هیچ چیزی دیگر به ارمغان نخواهد آورد. چقدر درد آور است غرب با تمام شعار های بشر دوستانه  اش نگاه میکنیم که اصلا برای انسان افغانی ارزش بی بها ترین شی را هم قایل نیستند بلکه مکررا تاکید برآن دارند تا باید در این جنگ کامیباب بدر آیم در غیر سرنوشت بدی در انتظار ما است. باک ندارد که چقدر انسان افغانی به شهادت میرسد و یا چه بلا و آفت بالای مملکت ما می آید خو غرب نباید در افغانستان شکست بخورد.

از جانب دیگر متاسفانه بعضی چنان در جوش احساسات هستند اصلا فرق بین خوب و بد را کرده نمیتوانند و با هر پدیده برخورد نهایت افراطی میکنند. حملات استشهادی و یا فدایی یک تکتیک جنگی است نباید انکار از حملات استشهادی به مثابه انکار اسلام و یا جهاد تلقی شود. حملات استشهادی زمانی میتواند منحیث یک عمل و تکتیک خلاق مطرح شود که هیچ گونه تلفات مردم بیگناه را همراه نداشته باشد و از جانب دیگر تمام راه ها محدود شده باشد. ثانیا ما نباید شهر های پر ازدهام را که تراکم رفت و آمد عوام ناس بمراتب بیشتر است به میدان معرکه و نبرد مبدل سازیم و برای انسانهای بیگناه چنان ارزش را قایل شویم که اسلام عزیز قایل است. ثالثا هدفمندی در نبرد اصل اساسی پنداشته میشود، جهاد مومنانه سنگرداران شکل دفاعی را دارد نه افغانستان مملکت کفری است و مردم افغان ملت کافر است بلکه این ملت و مملکت اسلامی تحت تجاوز و اشغال متجاوزین قرار گرفته است و مومن بچه های ما در دفاع از ملت، باور های ملت، ارزشهای اخلاقی جامعه و نوامیس ملت بر خاسته اند و بدون شک تلفات مردم بی گناه این هدفمندی را زیر سوال می برد خوا ما بگویم و یا خیر. بنا ما باید حدود و قیود بر حملات استشهادی و فدایی قایل شویم. و از حملاتی که مردم بیگناه در آن تلف میشود و خانواده ها به ماتم کشانده میشود جدا خود داری و اجتناب باید شود و ما نباید همچو حملات را حمایت کنیم. بلی ما به احساسات پاک مومن بچه ها که متوصل به حمله استشهادی میشوند نهایتا ارج میگذاریم و اخلاقا کاری درست نیست که بالای نیات آنها شک کرد اما این عمل قابل نقد است زمانیکه انسان بی گناه در آن به شهادت میرسد. 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:56 | لینک ثابت |

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

خــــــــدا کـــجاســـــت؟

ما متعلق به جامعه ای هستیم که هیچگونه باور های اعتقادی ما، ارزشهای اخلاقی و اجتماعی  ما در آن جامعه محفوظ نیست. جامعه ما شکل لابراتوار را دارد همواره در زمین آن باور ها ، اندیشه ها و فرضیه ها کشت میشود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:46 | لینک ثابت |

بحران اقتصادي

 تهديد امنيتي جديد آمريكا

 

ادر سال‌هاي اخير روساي جمهور آمريكا اصرار داشته‌اند كه امنيت ملي كشورشان از طرف دولت‌هاي ديگر مورد تهديد است و همين بهانه‌اي بوده براي اعمال فشار بر برخي از كشورها و متهم ساختن آنها به عناوين مختلف. اما ظاهرا امسال اين روند تغيير كرده است زيرا رئيس دايره اطلاعات و امنيت آمريكا اذعان كرده كه بحران اقتصادي فعلا بزرگ‌ترين تهديد عليه امنيت ملي آمريكا است!

بنا بر گزارشي كه روزنامه واشنگتن‌پست آمريكا از اظهارات دنيس سي بلر منتشر كرده، بي‌ثباتي ناشي از بحران اقتصادي در داخل آمريكا و نيز در كشورهاي همسايه آمريكا اكنون تهديد بزرگ‌تري نسبت به تروريسم است و ممكن است در آينده نزديك موجب بروز مشكلات زيادي در اين كشور شود.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:46 | لینک ثابت |

گزارش تصویر از عساکر

تازه نفس امریکائی


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:44 | لینک ثابت |

کشته شدن پنج کودک افغان

 توسط نيروهاي استراليايي

بيست و پنجم دلو ۱۳۸۷- کابل

وزارت دفاع استراليا روز جمعه اعلام کرد که در جريان يک نبرد ميان نيروهاي اين کشور و طالبان در ولايت جنوبي ارزگان دست کم پنج کودک جان شانرا از دست دادند.

با اين وجود وزارت دفاع افغانستان با نشر بيانيه يي، قربانيان اين رويداد را ۱۱ تن شامل سه کشته و هشت زخمي خوانده است. اين نهاد امنيتي افغان گفته است که کشته شده گان يک زنان و دو کودکان ميباشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:33 | لینک ثابت |

نماينده اوباما وارد افغانستان شد

سفارت ايالا‌ت‌متحده در كابل اعلا‌م كرد كه ريچارد هالبروك، نماينده ويژه باراك اوباما، رئيس‌جمهور ايالا‌ت‌متحده در امور افغانستان و پاكستان، روز پنجشنبه، يك روز پس از انجام رشته بمب‌گذاري‌هاي انتحاري هماهنگ و برنامه‌ريزي شده در كابل كه نشان‌دهنده بدتر شدن اوضاع امنيتي در پايتخت و همچنين ديگر نقاط افغانستان است، وارد اين شهر شد. ‌ به نوشته روزنامه نيويورك‌تايمز، سفر هالبروك به افغانستان در شرايطي انجام مي‌شود كه نيروهاي امنيتي در كابل در وضعيت آماده‌باش كامل به سر مي‌بردند. اين آماده‌باش نه به‌دليل سفر هالبروك به افغانستان كه به‌دليل ادعاي سخنگوي طالبان مبني‌بر وجود هشت عامل بمبگذار ديگر در سطح شهر كابل كه به گفته سخنگوي طالبان <‌به دنبال فرصتي براي انجام عمليات> هستند، اعمال شده‌ است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:31 | لینک ثابت |

گزارش الجزیره از راه جدید

اکمالاتی اشغالگران

نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:29 | لینک ثابت |

گم شدن هزاران ميل اسلحه ارسالي به افغانستان

بيست و پنج دلو ۱۳۸۷ – کابل

بر اساس تحقيق اداره حسابدهي دولت امريکا، اين کشور از سال ۲۰۰۱ ميلادي تا اکنون ۲۲۲۰۰۰ اسلحه ارسالي خود را به دولت افغانستان از دست داده است.

بر بنياد گزارش اين اداره، نظاميان امريکايي از دسامبر سال ۲۰۰۴ الي جون ۲۰۰۸ ميلادي، در ثبت ۸۷ هزار اسلحه مختلف ناکام بوده و همچنان نتوانسته اند پيگير 135 هزار ميل اسلحه يي ديگري باشند که از سوي ۲۱ کشور براي نيروهاي افغان داده شده بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:28 | لینک ثابت |

در افغانستان مشکلتر از عراق است

اوباما رئيس جمهور امريکا طى کانفرانس مطبوعاتى در قصرسفيد گفت: هنوز به همکارى هاى زيادى ضرورت است تا ما در افغانستان پيروز شويم، به القاعده و اسامه بن لادن اجازه نمى دهيم که از مخفيگاه ها در داخل افغانستان فعاليت کنند. وى اين را پذيرفت که جنگ در افغانستان سخت تر از عراق است، هم چنان اوباما براى اولين بار در رابطه به پاکستان تند صحبت کرده گفت: هيچ شکى نيست که در مناطق قبايلى پاکستان، القاعده مخفيگاه هاى مطمئن دارد، از بين بُردن مخفيگاه هاى آنها کار اولى ما است، اوباما علاوه کرد، نماينده خاص امريکا در امور افغانستان و پاکستان ريچرد هولبروک به پاکستان سفر کرده تا براى مسئولين پاکستاني بگويد که موجوديت مخفيگاه هاى مطمئن القاعده در مناطق قبايلى پاکستان هيچگاه براى امريکا قابل تحمل نيست.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 14 Feb 2009 ساعت 12:25 | لینک ثابت |

نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:49 | لینک ثابت |

تعليقى برنامه سرگشاده و يا اتمام حجت !!

از طرف برادر حکمتيار براى اوباما

انيس :

بخش دوم:
اوباما، از دام افغانستان تا هنوز بى خبر است !!
چنانچه به مشاهده مى رسد، تحرکات در عرصه هاى ملى و بين المللى از افغانستان گرفته تا به امريکا واز امريکا گرفته تا به افغانستان، به صورت روزمره از ابعاد و زواياى سياسى، نظامى و اقتصادى همه وهمه نشان مى دهند که ، تيم کارى بارک او باما رئيس جمهور امريکا، در صدد عملى ساختن اظهارات و تصاميم مکرر او باما، مبنى بر اعزام سى هزار سرباز تازه نفس امريکايى به افغانستان مى باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:48 | لینک ثابت |

بشنو برادر

برادران بشنويد : به خدا سوگند نمي‌توانيم به آرزوهايمان برسيم مگر آنكه با خدا صادق باشيم . بدانيد كه مجموعه‌اي از مؤمنين صادق مي‌توانند در ميان استعمارگران تزلزل و وحشت ايجاد كنند كه هيچ وسيله مخرب نمي‌تواند آنان را به تزلزل وا دارد . نه سياست و نه گفتگو هيچكدام، ما را به مقصد نمي‌رسانند بلكه آنروز ما به مقصدي مي‌رسيم كه عزم صادقانه كنيم و بگوييم مرگ در راه خدا از والاترين آروزهاي ماست . آري آنروز روز خوشبختي است . ما هرگز مثل آنان نمي‌گوئيم : يا مرگ يا استقلال  . زيرا اين سخني است كه در خيابان گفته مي‌شود و در خيابان هم خاموش مي‌گردد . ولي فريادي كه از مسجد برخيزد هرگز به خاموشي نمي‌گرايد مگر هنگام رسيدن به بهشت ان‌شاءالله و در اين شرايط اين است وصيت من به شما : كه به همت خود را بر ارتباط با خدا گرد آوريد ، همواره به مناجات خدا بنشينيد و بسيار دعا كنيد و متفرق نشويد به خواست خدا به حق خود خواهيم رسيد .

شهید امام حسن البنا (ح)

نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:47 | لینک ثابت |

کشته شدن يک عسکر فرانسوي در افغانستان

بيست و سوم دلو 1387 – کابل

وزارت دفاع فرانسه تائيد کرده است که يک عسکر اين کشور روز چهارشنبه در افغانستان کشته شده است. در بيانيه يي که در پاريس مرکز فرانسه از سوي وزارت دفاع فرانسه نشر شد، به جزئيات بيشتر اين رويداد اشاره نشده است.

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد که اين عسکر همراه با ترجمان افغانش زماني کشته شدند که گزمه آنان به ماين دست ساز اصابت کرد.


ادامه مطلب

نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:45 | لینک ثابت |

فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّكَ عَلَى الْحَقِّ الْمُبِينِ ﴿79﴾ سورة نمل

پس توکل بر خدا کن تو البته ( ای رسول) برحقی و حقانیت تو بر همه آشکار است.

دگر پایان شام انتظار است            زجا برخیز وقت کار زار است

توکل بر خدا کن یا محمد              که تو بر حقی و حق آشکار است

نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:41 | لینک ثابت |

راپور مکمل عمليات بر کابل

صبح امروز (١١-٠٢-٢٠٠٩) حوالى ساعت ده بجه، شانزده تن مجاهدقهرمان کندک اتل الحمزه، براى انتقام گرفتن زندانيان مظلوم پلچرخى که در روز هاى عيد سعيد قربان از سوى متجاوزين صليبى و کاسه ليسان ايشان به قتل رسيدند و به هدف تعميل امر امير المؤمنين ، عمليات وسيع را به رهبرى ملا موسى کليم انجام دادند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:39 | لینک ثابت |

گزارش تصویر از حمله دیروز به کابل

برای دیدن تصاویر جدید از کابل لطفا به ادامه مراجعه کنید. ممنون


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:29 | لینک ثابت |

اوباما دستور بازنگري در سياست امريکا

 را در افغانستان صادر کرد

کاخ سفيد اعلام کرد باراک اوباما رئيس جمهور امريکا دستور بازنگري در سياستهاي امريکا را در خصوص افغانستان و پاکستان صادر کرد. طبق دستور اوباما، در اين بازنگري چند نهاد سياسي امريکا مشارکت خواهند کرد. قرار است اين بازنگري تا پيش از برگزاري اجلاس سران کشورهاي عضو ناتو که قرار است  ماه اپريل آينده برگزار شود صورت گيرد. و در يك خبر ديگر رابرت گيتس وزير دفاع امريکا ديروز سه شنبه اعلام كرد كه  باراک اوباما رئيس جمهور امريکا احتمالاً ظرف چند روز آينده درباره استقرار نيروهاي امريکايي بيشتر در افغانستان تصميم گيري خواهد کرد . وي افزود بررسي گزينه هاي مربوط به کاهش نيروهاي امريکايي در عراق هنوز آغاز نشده است . به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن ، گيتس تصريح کرد  وزارت دفاع  نيز توصيه هاي خود را درباره افغانستان در اختيار  باراك اوباما قرار داده است .

نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:20 | لینک ثابت |

اظهارات ريچرد هولبورک

 در شهر مونشن جرمنى

ريچرد  هولبورک فرستادۀ ويژۀ امريکا در امور افغانستان است وى از طرف اوباما به اين سمت گماشته شده است او که در جلسه شهر مونشن جرمنى شرکت داشت در سخنرالى خود سياست هاى هشت ساله گذشته مقامات کاخ سفيد را به باد انتقاد گرفت. ريچرد هولبورک جنگ در افغانستان را از کارهاى بسيار مشکل توصيف کرده  ناتوانى هاى موجود در جنگ را ميراث باقيماندۀ کاخ نشنيان قبلى دانست.
اظهارات فرستادۀ ويژۀ امريکا در امور افغانستان نارضايتى هاى عميق و نگرانى هاى زيادى را در برداشت که از يکسو سياست هاى قبلى امريکا در قبال افغانستان را ناکام، غلط و ناسنجيده معرفى کرد و از سوى ديگر جنگ در برابر مجاهدين افغان را ناممکن و بيرون از توان اشغالگران پنداشت

ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Thu 12 Feb 2009 ساعت 11:18 | لینک ثابت |

بر اثر حمله فدایی بالاي كاروان نيرو هاي ناتو در نزديكي پايگاه  اين نيرو ها در ولايت خوست سه نظامي كشته و زخمي شدند. اين انفجار حوالي ساعت ۱۰ و ۳۰ دقيقه ي صبح روز سه شنبه در پنج كيلو متري شرق ولايت خوست صورت گرفت.
نيلسون گرين سخنگوي اردوي امريکا در افغانستان اعلام کرد " در اين انفجار فدایی كه توسط يك شخص ِِسوار بر موتر مملو از مواد انفجاري صورت گرفت، دو سرباز ناتو کشته و يک تن ديگر زخمي گرديد. گروه طالبان مسووليت اين انفجار را بر عهده گرفته است.از زمان  حضور نيروهاي خارجي و سرنگوني طالبان در  افغانستان، مرتباً نيروهاي خارجي و افغان هدف حملات  صف مقاومت قرار دارند.

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 5:22 | لینک ثابت |

از ابن عباس رضی الله عنهما روايت می کند که:

او با پيامبر صلی الله عليه وسلم در روز عرفه بسوی عرفات پيش رفت، پيامبر صلی الله عليه وسلم در عقب خويش راندن بشدت و زدن و صدای شتر را شنيده و با تازيانه ای بسوی شان و اشارت نموده فرمود: ای مردم آرامش را پيشه گيريد، زيرا طاعت و نيکوکاری به شتاب نمودن نيست.

رواه البخاری

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 5:17 | لینک ثابت |

كرزي: مستعمره نيستيم

 ‌ زوددويچه سايتونگ: حامد كرزي، رئيس‌جمهوري افغانستان با تاكيد بر اينكه اين كشور به يك استراتژي و دگرگوني جديد از طرف غرب نياز دارد اظهار داشت كه كشور ما مستعمره هيچ كشوري نبوده و مستقل است. او با تاكيد بر اينكه طولاني شدن جنگ افغانستان و بازگشت دوباره طالبان به كشور تنها از بي‌قابليتي حكومت ما نيست، غرب و آمريكا را مسوول دانست و درباره توصيه‌اش به رئيس‌جمهوري جديد آمريكا اظهار داشت: ما به استراتژي ديگري نياز داريم. ما خواهان يك دگرگوني هستيم چرا كه افغان‌ها به اين احساس نياز دارند كه حكومتشان مي‌تواند از آنها حمايت كند.

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 5:7 | لینک ثابت |

پيروزي در افغانستان از پيروزي

 در عراق سخت‌ تر خواهد بود

اعتماد ملي: نماينده ويژه باراك اوباما، رئيس‌‌جمهور ايالات‌متحده در افغانستان و پاكستان روز يكشنبه در جريان كنفرانس امنيتي مونيخ گفت كه پيروزي در افغانستان سخت‌تر از عراق خواهد بود.

به گزارش روزنامه نيويورك‌تايمز، ريچارد سي. هالبروك، نماينده ويژه رئيس‌جمهور آمريكا در افغانستان و پاكستان به سياست‌سازان اروپايي و برنامه‌ريزان نظامي توضيح داد: <‌هيچ دستور‌العمل سحر‌آميزي در مورد افغانستان وجود ندارد.>
ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 5:3 | لینک ثابت |

تقديم به مجاهد نماها وآنعده افغانانيکه قوای اشغالگر و وحشی امريکايی و همراهان شان را فرشته گان نجات، ديموکراسی و آزادی ميخوانند!

هموطنان غيور و آزادۀ افغان! اينک تصاويرموجود را به مثابه مشت نمونۀ خروار تماشا نموده، خود قضاوت نماييد که آيا واقعاً قوای اشغالگر امريکايی و همراهان شان فرشته گان نجات و عساکر صلح وآزادی اند؟

ادامه مطلب

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 5:0 | لینک ثابت |

از ابوالوليد عباده بن الصامت رضی الله عنه روايت شده که گفت:

پيمان بستيم با رسول الله صلی الله عليه وسلم  به شنيدن و فرمانبرداری کردن در سختی و آسانی در نشاط وعدم نشاط و برگزيدن بر ما و بر اينکه با زمامداران منازعه نکنيم، مگر اينکه کفر آشکاری را ببينيد که دليلی در مورد آن از نزد خداوند متعال داشته باشيد و اينکه حق را بگوئيم در هر کجايی که باشيم و نترسيم در راه خدا از سرزنش ملامتگر.

رواه – متفق علیه

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 4:53 | لینک ثابت |

روسيه توان نظامي خود را

در آسياي مركزي را بهبود مي‌بخشد

روسيه توان نظامي خود در آسياي مركزي را بهبود مي‌بخشد و اين امر مورد توجه اوباما و مقامات كاخ سفيد قرار گرفته است.

امروز- پنجم فوريه- سرخط مهم خبري در وال استريت جورنال اين بود كه مسكو در آسياي مركزي در مقابله با قدرت آمريكا گام برمي‌دارد و به‌عنوان شاهدي بر مدعاي خود -كه كاملا هم درست به نظر مي‌رسد - بر دوگام اخير روسيه تأكيد مي‌كند:

 ۱ - از سر گرفته شدن نقش روسيه در آسياي مركزي با بيرون راندن آمريكايي‌ها از پايگاه هوايي بسيار مهم قرقيزستان


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 4:49 | لینک ثابت |

خود کشی يا عمل انتحاری

تتبع ونگارش: امین الدین (سعـیـدی)

... مفهوم لغوی خود کشی واضح است. اما اصطلاحآ خود کشی  یا عمل انتحاری دو مرحله و مفهوم تقریبا مستقل میباشد. به این معنا که خودکشی منحصر به خود انسان ګردیده در حالیکه عمل انتحاری کشتن خود به قصد و مفهوم است که طی این عمل شخص خود را بخاطر  از بین بردن و یا تخریب هدفی...

ادامه مطلب

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 4:48 | لینک ثابت |

و قال تعالی: { لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ عَلَى لِسَانِ دَاوُودَ وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ ذَلِكَ بِمَا عَصَوا وَّكَانُواْ يَعْتَدُونَ{۷۸}

 كَانُواْ لاَ يَتَنَاهَوْنَ عَن مُّنكَرٍ فَعَلُوهُ لَبِئْسَ مَا كَانُواْ يَفْعَلُونَ{۷۹}

المائدة: ٧٨ – ٧٩

ترجمه: لعنت کرده شد کافران از بنی اسرائيل بر زبان داود و عيسی پسر مريم عليهم السلام اين بسبب آنست که نافرمانی می کردند و از حد می گذشتند يک ديگر را منع نمی کردند از آن عمل زشتيکه مرتکب آن شدند، هر آينه بدچيزی است که می کردند. مائده: ۷۸- ۷۹

نوشته شده توسط تنویرگر در Wed 11 Feb 2009 ساعت 4:43 | لینک ثابت |

صفحه مظلومیت و بیچارگی این ملت چه زمان پایان می یابد؟ چرا اطفال و زنان ما محکوم به مرگ و از دست دادن اعضاء بدن میشوند؟ چرا مسلمان و افغان زیر باران بم و بربریت امریکائی بخاک و خون کشانده میشوند؟

هموطن گرامی! این تصویر بیانگر واقعات درد آور جامعه ما است. امروز سیاسر افغان حتی در خانه خود هم امن ندارند. زن افغان قشر محکوم در جامعه است یا باید قربانی وحشت و بربریت امریکا رذیل شود و یا قربانی فساد اخلاقی. تصمیم سنگسار قاتلی ازطرف اهالی ننگرهار قابل قدر است افغانهای عزیز نباید طمع عدالت محوری از محاکم کابل داشته باشند بلکه خود اهالی منطقه قد علم نمایند علیه فساد اخلاقی و افراد مفسد الهویه. اینکه زانی و متجاوز بر محارم به سزای اعمال شان رسانده شود خیلی متعالی است تا تسلیم نمودن زانی به محکمه امریکایی. تجاوز بر طفلکان کم سن و محارم در افغانستان بعوج خود رسیده است جوانان مومن و دلسوز نباید خاموشی اختیار نمایند بلکه جوانان مسلمان مسئولانه عمل نمایند تا جلوی فساد اخلاقی در مرکز و ولایات گرفته شود. کتله های جوانان مسلمان در هر ولایت با گرفتن دستور و هدایت از بزرگان و علماء مبارزه مسئولانه علیه فساد اخلاقی را شروع نمایند  و به هیچ عنوان از حکم پروردگار سر باز نزنند. جوانان مسلمان متوجه باشند گروه شر و فساد در سراسر افغانستان حمایت اشغالگران و حکومت مزدور کابل را دارند حتی اکثرا دیده شده مسئولین حکومت کابل بیشتر خود مبتلا بر فساد اخلاقی بوده اند تا دیگران. بنا ریشه های اشغالگر و حکومت مزدور کابل باید از جامعه و ولایات محدود شود. ثانیا برای کسانیکه بالای طفلکان معصوم و کم سن تجاوز جنسی می نمایند شدید ترین مجازات تعین شود تا باز ماندگان گروه شر و فساد پند بگیرند. جوانان باید باورمند باشند دفاع از ننگ و ناموس وظیفه ایمانی و اسلامی است، کشته شدن در دفاع از ننگ و ناموس جامعه شهادت محسوب میشود.

نوشته شده توسط تنویرگر در Tue 10 Feb 2009 ساعت 5:54 | لینک ثابت |

سقوط يك طياره بدون سرنشين

 نيروهاي ائتلاف در بادغيس

يك طياره بدون سرنشين نيروهاي ائتلاف بر اثر عوارض تخنيكي در ولايت بادغيس سقوط كرد. گروه طالبان اداعا کرده است که این طياره  را افرا اين گروه هدف شليك راكت قرار داده اند.

دولت خان ولسوال غورماچ ولايت بادغيس به راديو كليد گفت حوالي شام  يكشنبه يك فروند طياره نيروهاي ائتلاف كه بر فضاي ولسوالي غورماچ در حال پرواز بود بر اثر عوارض تخنيكي سقوط كرده است. وي افزود در حال حاضر نيروهاي ائتلاف در صدد كشف لاشه طياره هستند تا تصاويري ثبت شده در آن را به دست آورند. يكتن از باشنده گان  ولسوالي غورماچ ولايت بادغيس ميگويد طياره در ميان دو منطقه اي مسكوني سقوط نموده و نيروهاي ائتلاف لاشه طياره سقوط شده را هدف بمباردمان قرار دادند، زيرا آنان حراس از آن دارند كه مبادا دشمن از لوازم باقي مانده در طياره استفاده كنند.
در همين حال قاري يوسف احمدي سخنگوي گروه طالبان ميگويد كه اعضاي آن گروه طياره سرنگون شده را با راكت هدف قرار دادند ، و لوازم فلمبرداري طياره بدست اعضاي آن گروه افتاده است.
 اما ادعاي وي از سوي مقامات محلي در ولايت بادغيس رد و بي اساس خوانده شد.
 نيروهاي ائتلاف تا به حال در اين زمينه اظهار نظري نكرده اند. اين حادثه در حالي در ولايت بادغيس صورت گرفت كه قوماندان جديد امنيه ولايت بادغيس  صبح روز دوشنبه از سوي مقامات قومانداني زون ساحوي پوليس در غرب كشورمعرفي و رسماً كارش را آغاز كرد.
گزارشگر شعيب تنها (هرات
نوشته شده توسط تنویرگر در Tue 10 Feb 2009 ساعت 5:13 | لینک ثابت |

نود تن از افراد غیرنظامی بر اثر بمباردمان

 نیروهای ائتلاف در شیندند جان باختند

پنجشنه شب، 31 اسد سال 1387،قریه نوآباد ولسوالی شیندند هرات مورد تهاجم سنگین نظامی زمینی وهوایی نیروهای ائتلاف قرار گرفت که براساس تحقیقات هیئت اعزامی دولت،  نود غیرنظامی که اکثریت آنان را کودکان وزنان تشکیل میدادند، جان باختند وحداقل شش تن جراحت برداشتند، اما مردم محل میگویند تعداد قربانیان بیشترازاین میباشند.
این عملیات که ظاهرا به منظور سرکوبی مخالفین دولت طرحریزی شده بود، نیمه شب پنجشنبه آغاز گردید که طی آن واحد های کماندوی اردوی ملی نیز اشتراک نموده بودند و در نهایت با حملات شدید هوایی حوالی بامداد جمعه خاتمه یافت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Tue 10 Feb 2009 ساعت 5:8 | لینک ثابت |

ښاغلی کرزی! مسکو ته سجده،

 واشنګټن ته د سجدو کفاره نشي کیدلی

د چا پر زړه چې د انحراف پردې راواوښتې او ضمیر یې د هوس په نشه خمار شو، له هغه نه بیا دخیر طمعه له هندو نه ګوړه غوښتل دي. ددې خبرې ژوندی مثال د کابل د لاسپوڅي حکومت مشر «حامد کرزی» دی.
نوموړي تقریبا آته کاله د ارګ په ماڼۍ کې د «افغانستان د اسلامي جمهوریت» د ولس مشر!!! په توګه پداسې نشه کې تیر کړل چې په ملک کې لګیدلیو توپونانو را په حال نه شوی کړی. نیواکګرو سپایانو د زرګونو افغانانو وینې تویې کړې، په زرګونو یې د تورو تمبو شا ته واچول، د ډیرو حرمت یې تر پښو لاندې کړ، د شهیدانو په وینو رنګ افغانستان کې یې د الله تعالی د مقدس کتاب سپکاوی وکړ، مخدراتو او فساد د هیواد بنسټونه ولړزول، خو د جمهوري ریاست!!! پر پالنګ پروت بیخوده کرزی تر هغه  په سد رانغی تر څو یې چې له قدرته د ایسته کیدو  خبر  په غوږو کې انګازې نه وې کړې!!!

ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Tue 10 Feb 2009 ساعت 5:7 | لینک ثابت |

تعليقى برنامه سرگشاده و يا اتمام حجت !!

از طرف برادر حکمتيار براى اوباما

 

انيس :

 

نبايد کسى برما خورده گيرى ، ملاحظه و انتقادى وارد نمايد از اينکه به اصطلاح براى قوى ترين و مطرح ترين رئيس جمهور کشورى چون امريکا در سطح جهان طى ، کلمات و سخنان حسابى و دقيق اتمام جهت مى نمائيم .
 هر چند که چشم و گوش وهوش عدۀ از مردمان به اصطلاح روشنفکرو مطرح شده به صورت کاذبانه و تحميلى در کشور هاى اسلامى را چنان مسخ ، کور و گمراه ساخته اند  که کوچکترين عکس العملى در برابر زمامداران امريکايى و  د نياى غرب را فول و اشتباه بزرگ و جبران ناپذير دانسته وبا انديشه و تصور فاقد حرکت مثبت و غيورانه، هست و بود خود وحتى کشورهاى شانرا در معرض خطر مشاهده مى نمايند !!

ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 9 Feb 2009 ساعت 0:6 | لینک ثابت |

تا به کی خیانت با خدا، دین و ملت؟

 

نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 9 Feb 2009 ساعت 0:4 | لینک ثابت |

نگاهي به رويكرد و ديدگاه‌هاي

 وزير دفاع ايالات‌متحده

 

چهل و چهارمين رئيس جمهوري آمريكا اول دسامبر 2008 تيم امنيت ملي كابينه خود را معرفي كرد. در اين تيم، <رابرت‌ام گيتس> 65 ساله به‌عنوان وزير دفاع در سمت خود ابقا شد. <باراك اوباما> هنگام معرفي گيتس، گفت: <گيتس دو سال پيش پنتاگون را در شرايط سختي تحويل گرفت. وي پاسخگويي و مسووليت‌پذيري را به پنتاگون بازگرداند و اعتماد فرماندهان نظامي و مردان و زنان شجاع ارتش و خانواده‌هاي‌ ايشان را به‌دست آورد.> ‌


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Mon 9 Feb 2009 ساعت 0:3 | لینک ثابت |

عکس بالا تجمع قواه اشغالگر را نشان میدهد که بعد از انفجار مین در ولوسوالی نادعلی ولایت هلمند گرد آمده اند. در این انفجار دو عسکر اشغالگر، یک ترجمان و گفته میشود یک پولیس هم کشته شده است. قابل یاد آوریست این نوع حملات بر پیکر اشغالگر از خلاقیت و حمایت بیشتر مردم برخوردار است چون مردم غیری نظامی و افغانهای بی گناه در این نوع حملات تلفات ندارند بلکه دقیقا هدف نشانه میرود و اشغالگر زبون دست و پاچه شده از مقاومت می افتد. امیدواریم مومن بچه ها و سنگردارن خلاق و صبر پیشه ما دقیقا از شیوه های نظامی و استراتیژی کار گیرند که اشغالگر زبون را چنان بخاک کشانند که دیگر توان راست نمودن قامت را نداشته باشند و همزمان منحیث ملهمان اسلام عزیز هیچگاه متوسل به راه های نشوند که مردم غریب و بی بسی ما قربانی آنها شوند.

نوشته شده توسط تنویرگر در Sun 8 Feb 2009 ساعت 23:59 | لینک ثابت |

مصاحبه اختصاصي كليد با جنرال مك كرنين

 قوماندان عمومي قواي آيساف و ايالات متحده در افغانستان

جنرال مك كرنين: قسميكه در شروع مصاحبه گفتم، راه حل آينده در نهايت نظامي نخواهد بود و اين مردم افغانستان اند كه تصميم خواهند گرفت تا راه  بهتري نسبت به گرفتن سلاح يا كشت كوكنار و فساد پيدا كنند، اين براي آينده افغانستان يك تصميم سياسي خواهد بود .  شما اگر مي خواهيد درمورد آشتي صحبت كنيد، به نظر من اين يك فكر و نظر فوق العاده خوب است و تا حدي كه ما بتوانيم براي پشتيباني از آن دريغ نخواهيم كرد. هر كسي كه بخواهد سلاح بر زمين بگذارد از قانون اساسي افغانستان پيروي كند و  راه نوي براي ساختن آينده خود و خانواده خود بجويد، ما از آنان پشتيباني مي كنيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط تنویرگر در Sun 8 Feb 2009 ساعت 23:38 | لینک ثابت |

استقبال گرم مردم ترکیه

 از برادر حکمتیار

نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 7 Feb 2009 ساعت 21:37 | لینک ثابت |

اوباما و معضل افغانستان

رويترز: به گفته‌منابع آگاه، باراك اوباما رئيس‌جمهوري جديد آمريكا در يك نشست دموكرات‌ها، نسبت به دشواري حفظ ماموريت متمركز نظامي در افغانستان به هنگام افزايش شمار نيروها در اين كشور جنگ‌زده ابراز نگراني كرد. وي پس از يك سخنراني با تمركز بر اقتصاد داخلي آمريكا، به پرسش‌هاي نمايندگان دموكرات در يك نشست كوتاه و خصوصي پاسخ داد. اوباما اعلام كرد كه آمريكا نمي‌تواند تنها با وسايل نظامي جنگي در افغانستان پيروز شود و به يك ماموريت شفاف و صريح نياز دارد. او همچنين گفت كه واشنگتن بايد وارد تلاش‌هاي ديپلماتيك با پاكستان، همسايه افغانستان بشود.
نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 7 Feb 2009 ساعت 21:33 | لینک ثابت |

فعالین و انجمنهای خواهان صلح روبروی تعمیر کنفرانس منعقده برای امنیت در شهر مونیخ با شعار های ضد جنگ خواستار ختم مامویت عساکر المانی در افغانستان شدند و از حکومت آلمان مطالبه نمودند تا عساکر و جوانان آلمانی بیشتر از آن نباید قربانی منافع و خواسته های امریکا در افغانستان شوند بلکه در زود ترین فرصت باید عساکر آلمانی از آفغانستان دوباره به آلمان برگشتانده شوند. 

نوشته شده توسط تنویرگر در Sat 7 Feb 2009 ساعت 21:31 | لینک ثابت |